publikacje

Wróć do listy

Magdalena Krak do Żanny Kormanowej, 3.07.–16.10.1965

Zbiór listów i kartek do Żanny Kormanowej.

3.07.1965 r. - Autorka w połowie lipca zaczyna pracę w Muzeum Ruchu Robotniczego w Białymstoku. Bardzo się cieszy, że dostała tę pracę, bo to jedyny etat w Białymstoku, gdzie będzie mogła utrwalać i pogłębiać studia historyczne. Prosi panią profesor o podpisanie załączonego zaświadczenia i pyta, czy może przyjechać 10.07 do Warszawy, by odebrać swoją pracę magisterską.

15.07.1965 r. – Autorka dziękuje Kormanowej za szybkie sprawdzenie jej pracy. Prosi o odesłanie jej pocztą. Dzisiaj zaczyna pracę w muzeum, na razie jej obowiązkiem jest pogłębianie wiedzy. Od połowy sierpnia idzie na urlop bezpłatny i wyjeżdża do Zakopanego.

27.09.1965 r. – Autorka pyta, czy może 4.10. przywieźć wydrukowaną pracę magisterską. Gdyby to było możliwe, prosi o wiadomość, gdzie i o której ma się stawić.

15. i 16.10.1965 r.- Listy w sprawie ustalenia recenzentów pracy magisterskiej autorki. Pod znakiem zapytania stanął wcześniejszy termin obrony, ponieważ nie ma jeszcze zgody prof. Pietrzak-Pawłowskiej. Autorce bardzo zależy na tym terminie i nie chciałaby przenosić egzaminu na styczeń, ponieważ włożyła teraz dużo pracy w przygotowanie się do niego. Przeprasza Kormanową za braki w wiedzy, jakie zaprezentowała na ostatniej konsultacji i zapewnia, że już je uzupełniła. Zastanawia się nad innymi profesorami, których można być wziąć pod uwagę jako potencjalnych recenzentów: prof. Jabłoński, prof. Holzer. Ostatecznie zadowolona jest, że recenzentem zostanie doc. dr Turlejska.

Autor/Autorka: 
Współautorzy: 
Miejsce powstania: 
Białystok
Opis fizyczny: 
rps., s. 253, 256, luź.; ; 29 cm
Postać: 
luźne kartki
Technika zapisu: 
rękopis
Język: 
Polski
Miejsce przechowywania: 
Dostępność: 
tak
Data powstania: 
1965
Stan zachowania: 
dobry
Sygnatura: 
1573/493
Tytuł kolekcji: 
Akta Żanny Kormanowej
Słowo kluczowe 1: 
Słowo kluczowe 2: 
Nośnik informacji: 
papier
Gatunek: 
list
Tytuł ujednolicony korespondencji: